nuotrauku optimizavimas

LABAI daug svetainių dėl neoptimizuotų nuotraukų patiria problemų su lėtu svetainės krovimu, nepatogiu naršymo mobiliuoju telefonu, ko pasakoje yra sunkiau pasiekti TOP pozicijas paieškos sistemose.

Jeigu pastebėjote, kad Jūsų svetainės greitis yra pakankamai lėtas ir joje yra nemažas kiekis nuotraukų, didelė tikimybė, kad TIK dėl jų patiriate šį kėblumą. Nuotraukų optimizavimas yra rekomenduojamas net ir tada, kai Jūsų svetainė užkrauma gana greitai.

KADANGI kiekvienas vidinis svetainės puslapis yra reitinguojamas Google paieškoje atskirai, būtina optimizuoti, kaip galima daugiau nuotraukų. Geriausiu atvėju – visas.

Dažnai daroma klaida, kad tikrinamas tik titulinio puslapio greitis, nors paieškos sistemose bandoma iškelti ir kategorijų/paslaugų/produktų puslapius, kuriuos optimizuoti reikia taip pat.

Nebent Jūsų svetainėje yra keli tūkstančiai nuotraukų ir jų optimizavimas užtrauktu labai ilgai. Tokiu atveju reiktų naudoti automatinius įrankius arba optimizuoti nuotraukas tik tų puslapių, kuriuos norite iškelti su numatytais raktiniais žodžiais.

Automatinių įrankių nemėgstu todėl, kad dažniausiai prarandama dalis nuotraukos kokybės.

Nuotraukų dydžio mažinimas

Apie 96% nuotraukų yra GIF, PNG arba JPEG formatais, todėl žemiau pateikti patarimai bus būtent šiems formatams.

Tam, kad patikrinti, kurias nuotraukas yra būtiniausia optimizuoti puslapyje, siūlau naudoti Google Pagespeed.

Šiuo atvėju pasirinkau SEO kaina vidinį puslapį, kurio nuotraukas noriu optimizuoti:

Nuotraukų dydžio mažinimas

Parsisiuntęs šias sąraše nurodytas nuotraukas, įkeliu į https://tinypng.com/ (PNG ir JPEG formato nuotraukoms).

Google rekomenduoja GIF formato nuotraukas (GIF formatas naudojamas judantiems paveiksliukams) geriau pateikti vaizdo įrašo elemente.

ALT atributas

Tam, kad optimizuoti nuotraukas galutinai, turite jas paruošti Google Vaizdų paieškai. Prie kiekvienos nuotraukos pridėti ALT atributą.

  1. Jeigu svetainėje yra naudojama turinio valdymo sistema (WordPress, Drupal, Joomla ar kt.) arba el. parduotuvių platforma (Prestashop, Magneto, Opencart ar kt.) ALT atributą galite redaguoti tinklapio nuotraukų bibliotekoje, kurią galite rasti prisijungę prie administratoriaus pulto.
  2. Jeigu svetainė yra sukurta iš atviro kodo, pavyzdžiui, HTML, jūsų nuotraukos kodas turėtų atrodyti taip:
<img src=”tiksli nuoroda į nuotrauką” alt=”ALT atributo tekstas”>
<img src=”https://www.maistasreklamai.lt/wp-content/uploads/2017/05/greita-pagalba.jpg” alt=”Greita pagalba”>
ALT atribute ir nuotraukos pavadinime naudokite tą patį tekstą, kuriame turėtų būti pagrindinis raktinis žodis.
Jei puslapyje yra daugiau nuotraukų nei viena, likusiuose nuotraukose galite naudoti antraeilius raktinius žodžius arba jų sinonimus.

Taip pat atminkite

JPEG vaizdai gali būti sutraukti iki 10 kartų daugiau nei PNG ar GIF, tačiau yra žemesnės kokybės. Jei pastebite, kad Jums pakanka JPEG nuotraukos kokybės keisti į PNG neverta.
PNG nuotraukos naudojamos nuotraukoms, norint išsaugoti aukštą kokybę bei nuotraukoms, kurios neturi fono (pavyzdžiui, logotipams).